Jak si udržet kreativní a bystrý mozek? Pravidelnou siestou

Chvíle, kdy nic neděláme, nemají v dnešní společnosti zaměřené na výkon místo. Honíme se do vyčerpání, protože zpomalit znamená ztratit svou pozici v konkurenci ostatních běžců. Opak je však pravdou.

Zahálka je prospěšná

Vědecké studie dokazují, že pravidelná a vydatná porce ničím nerušeného odpočinku je pro lidský mozek mimořádně prospěšná.

Například americký neurolog Marcus Raichl zjistil, že mozek dobu zdánlivé nečinnosti využívá k tomu, aby opravil opotřebené neuronové sítě, utřídil jednotlivé informace a propojil je. Za touto činností mozku stojí známé AHA momenty, kdy najdeme snadná řešení problémů, které se nám předtím zdály tak zapeklité.

Nicnedělání nahrává i fakt, že v době, kdy necháme myšlenky plynout volně, se dorovnává hladina dopaminu – hormonu štěstí, který se nejvíce vyčerpává stresem. Jen tak sedět, podřimovat a dívat se do blba – to by v dnešní hektické době měly být naše priority. Jen tak si uchováme kreativitu, bystrost, vitalitu i kýženou výkonnost.

Obrázek

Odpočívat s La Siestou je snadné

Nejlépe se zahálí v houpací síti nebo závěsném křesle. Když si houpací síť pořídíte domů, můžete si být jistí, že si blahodárné spočinutí dopřejete každý den :-).

Pokud s houpacími sítěmi teprve začínáte, doporučujeme vám decentní závěsné houpací křeslo Modesta. Učaruje vám její měkká látka obarvená kávou a nevšední pohodlí, které zajišťuje velký počet závěsných šňůr. Díky nim se budete cítit jako ve stavu beztíže.

Obrázek

V případě, že při odpočinku upřednostňujete polohu vleže, doporučujeme Modestu – houpací síť ve stejných přírodních tónech bílé a hnědé. Je sice jednou z těch menších, ale děti se do ní vejdou dvě ;-). Ty také potřebují pro svůj správný vývoj místo, kde mohou být chvíli v klidu bez rušivých vlivů.

Obrázek

Obrázek