1991 - jak to všechno začalo?

Historie La Siesty se začala odvíjet, nebo spíše splétat, už téměř před 30 lety. Tenkrát v roce 1991 manželé Dorothee a Alexander Grisarovi dovezli do Německa první houpací sítě z Jižní Ameriky. Oba zažili pozitivní a kvalitu života měnící účinky houpání na vlastní kůži a chtěli tuto starodávnou tradici přinášející “joie de vivre“ (radost ze života) sdílet a šířit dál.

 

1992 - rostoucí poptávka

V roce 1992, kdy byly houpací sítě v Německu ještě téměř neznámým zbožím, je kupovali především světoběžníci, kteří hamaky znali ze svých výletů do Latinské Ameriky a kteří byli rádi, že doma našli spolehlivého dodavatele.

 

1996 - od importéra ke značce

Jak rostl zájem zákazníků o různé typy houpacích sítí, rostly i požadavky na kvalitu. Tehdy začali Grisarovi přemýšlet o vytvoření značky. La Siesta se zrodila v roce 1996 a přirozeným způsobem spojila to nejlepší z obou prostředí – jihoamerickou uvolněnost a německou spolehlivost.

Cílem La Siesty se stala výroba nejpohodlnějších houpací sítí na světě a seznamování lidí s pozitivními účinky houpacích sítí a sedaček na kvalitu jejich života, byť by v ní strávili jen 15 minut denně.

 

1998 - nové prostory

La Siesta se v roce 1998 přestěhovala z garáže, kde rodinný business začal, do nově postaveného skladového prostoru a přidružených kanceláří v Jugenheimu. Ty dodnes slouží jako ústředí firmy.

 

1998 - bezpečné zavěšení

Díky invenci a nadšení lidí z La Siesty vznikl otočný čep SafeTurn, který umožňuje, aby se sedačka mohla otáčet o 360 stupňů, aniž by se zatížily (překroutily) závěsné šňůry.

 

2001 - Yayita, kolébka pro děti

K revolučním produktům, které v La Siestě vyvinuli, patří i Yayita. Díky ní si jemné uklidňující pohupování v závěsné mini-hamace mohou užívat i čerstvě narozená miminka v Evropě a dalších zemích.

 

2005 - pohodlí v XXL

Dalším skvělým vynálezem, kterým La Siesta obohatila svět houpacích sítí, je závěsná sedačka ve velikosti XXL. S rozměry 140 x 210 cm se stala bezkonkurenčně nejpohodlnějším křeslem na světě.

 

2008 - rodinnou firmu přebírají synové

V roce 2008 předal Alexander Grisar firmu svým synům Maximilianovi a Leonidovi a později i Corneliusovi, aby se mohl plně věnovat iniciativě SOCiLa pro obnovu pěstování organické bavlny v Kolumbii.

 

2010 - Rollito - role, které šetří životní prostředí

V roce 2010 přešla La Siesta od klasického balení houpacích sítí na rolovací, které tolik nezatěžuje životní prostředí obalovým odpadem. Tento jedinečný způsob balení se stal charakteristickým znakem značky.

 

2011 - inovativní závěsný systém

Tým La Siesta vylepšil i způsob zavěšení houpacích sítí. Díky novým prvkům MultiSpot a EasyAdjust upevníte síť rychle a bezpečně. Závěsný systém La Siesta splňuje vysoké bezpečnostní standardy a je stejně jako balení rollito patentovaný.

 

2011 - Colibri - pohodlí sbalené na cesty

Od roku 2011, kdy La Siesta uvedla na trh další převratnou novinku - hamaku z padákového hedvábí, si relaxaci v houpací síti můžete dopřát i na cestách. Colibri, v které se spojuje pohodlí s designem a praktičností, je lehká, odolná a neuvěřitelně skladná.

 

2015 - ocenění za Fair Trade

V roce 2015 La Siesta získala ocenění za férový obchod a korektní spolupráci s jejími dodavateli z Kolumbie, Indie, Brazílie a Polska. Ocenění jí udělili zástupci kraje Mainz-Bingen, kteří také vyzdvihli její angažovanost v oblasti udržitelné výroby.

 

25 let existence

Své 25. výročí oslavila La Siesta houpací sítí Aniversario utkanou z vlastní produkce organické bavlny v Kolumbii. Vzor na látce je inspirovaný typickým kolumbijským kloboukem sombreros vueltaios – který se podobně jako houpací síť dá srolovat.

La Siesta v ČR od roku 2007

La Siesta v ČR

Od roku 2015 si produkty značky La Siesta můžete zakoupit i v České republice.

Jak se to stalo? Jednoduše! Tyto na trhu zcela jedinečné hamaky se nám zalíbily natolik, že jsme se rozhodli je přinést také do české kotliny. Oceňujeme jejich dokonalé zpracování, dlouhou životnost i styl. Ba co víc, souzníme s filozofií, která za výrobou těchto produktů stojí. Naše nadšení pro houpací sítě a sedačky La Siesta nás dovedlo až k výhradnímu zastoupení této značky v České republice v roce 2015.

Od té doby jsme se stali nejen nadšenými uživateli, ale především skutečnými odborníky na houpací sítě, závěsná křesla a další sortiment. Dokážeme zodpovědět všechny vaše otázky a poradit vám s výběrem té nejvhodnější houpací sítě.

Nabízíme kompletní sortiment a dopravu zdarma

U nás najdete kompletní sortiment La Siesty. Většinu produktů máme skladem, nebo vám je dodáme nejpozději do 14 dnů prostřednictvím České pošty nebo PPL. Pro objednávky nad 1000 Kč máte dopravu zdarma, nicméně pokud si chcete objednanou síť vyzvednout osobně, moc rádi vás uvidíme na jednom z našich dvou výdejních míst - v Praze či Humpolci.

 

Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
1 Houpací sítě a sedačky
z Kolumbie
2 Spojení
tradice a inovací
3 Velký výběr
stylů a barev
4 Přírodní i funkční
materiály
5 Férový obchod,
ekologická výroba
6 Certifikace
bezpečnosti a kvality
7 Do interiérů
i zahrad