GOTS - ekologicky a sociálně odpovědná výroba hamak

Veškeré houpací sítě La Siesta vyrobené z organické bavlny mají certifikaci GOTS (The Global Organic Textile Standard). GOTS je celosvětově uznávaný certifikační systém pro trvale udržitelnou produkci textilií, který definuje přísná ekologická a sociální kritéria pro všechny fáze výrobního procesu.

Co znamená trvale udržitelná produkce textilií?

Trvale udržitelná produkce textilií začíná pěstováním organicky kultivovaného materiálu, následující výroba je nejen šetrná k životnímu prostředí ale i sociálně odpovědná. Jasné označení a transparentní fotodokumentace umožňují zpětné ověření každého kroku či fáze výroby u všech zúčastněných výrobců a dodavatelů.

Všechny výrobní procesy od produkce suroviny po balení, označení a distribuci podléhají verifikaci a směrnicím GOTS. Standardizace je založená na národně i mezinárodně uznávaných směrnicích, které kromě přísných environmentálních pravidel zahrnují i základní sociální kritéria.

Obrázek

Například zákaz dětské práce se řídí ustanoveními Mezinárodní pracovní organizace ILO (International Labour Organization). Používání přídavných látek je omezené. Všechny chemické přísady jako jsou barviva a další aditiva musí splňovat specifická environmentální a toxikologická kritéria. Nakládání a manipulace s odpadními vodami a produkty jsou přísně regulovány.

Označení GOTS mohou získat jen textilie obsahující minimálně 70% organicky pěstovaných přírodních vláken. U organické bavlny musí nejméně 95% pocházet z organického pěstování a splňovat základní normy IFOAM (International Federation of Agricultire Movement).

Obrázek

 

Srdeční záležitost

Když si La Siesta vybírala obchodního partnera v Kolumbii, věděla už, že se chce v dlouhodobém horizontu zaměřit na organickou bavlnu a neustále se zlepšovat z pohledu environmentální udržitelnosti a sociální odpovědnosti. "V továrně ve městě Fatelares byli ochotni se s námi na tuto cestu vydat. Nyní jsou hrdí na to, že jsou první továrnou na výrobu houpacích sítí v celé Jižní Americe a první textilní továrnou v Kolumbii, která prošla celým certifikačním procesem GOTS", říká ředitel firmy La Siesta Cornelius Grisar a dodává:

"Ze získání GOTS jsme nadšení, a to nejen proto, že jsme vůbec první značkou houpacích sítí, která tuto certifikaci má, ale i proto, že zakladatel společnosti La Siesta Alexander Grisar se aktivně zasazoval o udržitelnou ekonomiku celý svůj život." Cílem Socila (Support Organic Cotton in Latin America) - iniciativy, kterou založil, je podporovat pěstování, zpracování a prodávání organické bavlny v Jižní Americe.

Doufáme, že La Siesta bude i nadále iniciovat další změny na trhu a že ji zákazníci v jejím snažení podpoří.

Obrázek


Obrázek


Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
30 let
na trhu
Férový
obchod
Udržitelná
výroba
Vysoký podíl
ruční práce
Certifikace
bezpečnosti a kvality