Inspirace ze světa houpacích sítí

Všechno má svá pravidla. Aby se vám v síti dobře leželo, je dobré se držet ověřených zásad. Jaké to jsou?

Jak síť zavěsit?

Aby bylo ležení v síti pohodlné, musí být pěkně prověšená – ideálně jako banán. Výšku zavěšení klasické sítě můžete jednoduše odhadnout, rovná se polovině vzdálenosti kotevních bodů.

Jak správně zavěsit houpací síť

Například: Pokud jsou stromy, mezi které chcete síť zavěsit, od sebe vzdálené 3 metry, pověste houpací síť do výšky 1,5 m. S každým dalším metrem vzdálenosti, přidejte 50 cm do výšky.

Jak správně napnout houpací síť

Ideální výška pro zavěšení houpací sítě s rozpěrnou tyčí je rovna jedné čtvrtině vzdálenosti kotevních bodů. Zdá-li se vám houpací síť pro vyhlédnuté místo příliš krátká, můžete ji na obou koncích libovolně prodloužit provazem.

Houpací síť můžete zavěsit nejen venku mezi stromy, ale i doma v pokoji. Pomocí fixačních sad od La Siesty to zvládnete hravě. (Inspirovat se můžete na youtube kanálu La Siesty: Zavěšení houpací sítě mezi stromyZavěšení houpací sítě mezi stěny.)

Nejjednodušší ale je, zavěsit síť do stojanu. V nabídce La Siesty jich najdete hned několik – elegantní dřevěné i skladné kovové.

Poradíme vám, jak správně zavěsit hamaku

 

Jak si do sítě lehnout?

Odborníci na sítě se shodují, že nejpohodlnější je diagonální poloha, při které se síť pěkně rozevře. Při houpání se navíc nebudete pohybovat ze strany na stranu, ale zepředu dozadu, což je mnohem příjemnější. V houpací síti s rozpěrnou tyčí můžete ležet podélně jako na lehátku.

Jak si správně lehnout do houpací sítě

 

Přejeme vám příjemnou Siestu!


Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
1 Houpací sítě a sedačky
z Kolumbie
2 Spojení
tradice a inovací
3 Velký výběr
stylů a barev
4 Přírodní i funkční
materiály
5 Férový obchod,
ekologická výroba
6 Certifikace
bezpečnosti a kvality
7 Do interiérů
i zahrad