Blahodárné účinky houpání

Sotva se uvelebíte v houpací síti La Siesta, začnete se usmívat, po malé chvilce se dostaví pocit uvolnění a spolu s ním i dobrá nálada. Kouzlo? Ano, ale vědecky podložené!

Houpání:

  • vyvolává pocity pohody a vnitřního klidu – stimuluje centrum rovnováhy produkující obšťastňující látky, které přinášejí pocit pohody a vnitřního klidu

  • odstraňuje svalové a psychické napětí – přirozeně uvolňuje svalovou ztuhlost, způsobenou stresem a vysokým pracovním nasazením

  • umožňuje dynamický způsob sezení při kterém spontánně a kontinuálně obměňujeme pozici. Neustálé přizpůsobování polohy přirozeně mění tonus svalových vláken, zlepšuje metabolismus, krevní oběh a funkci nervového systému.

  • zrychluje usínání a prohlubuje spánek - Záznamy mozkových vln prozrazují, že houpání zrychluje usínání a prohlubuje spánek. Přibývá při něm pomalých vln (NREM), typických pro hluboká spánková stadia - (dvě stadia spánku NREM) na úkor povrchního, "lehkého" spaní. Jen pro zajímavost: nejlépe usnete při výchylce zhruba 10 centimetrů na každou stranu a 15 zhoupnutí za minutu.

Obrázek

  • zvyšuje inteligenci - Houpání, obzvláště je-li prováděné v raném věku, poskytuje důležité podněty pro rozvoj mozku. Vytvářejí a upevňují se při něm neuronová spojení, která obecně zlepšují metabolické prostředí v mozku a zvyšují funkčnost mozkové kůry.

  • zdravá zábava pro děti příjemná zábava i účinný způsob, jak u dětí rozvíjet pohybové aktivity, motoriku, smysl pro rovnováhu a inteligenci

  • uklidní i hyperaktivní děti Houpací sítě a sedačky se dají využít i jako podpora léčby hyperaktivních dětí trpících poruchou pozornosti. Ty si svým neposedným chováním přirozeně stimulují centrum rovnováhy, uvolňující mimo jiné obšťastňující látku dopamin, který se v jejich organismu nachází ve velmi nízké koncentraci.

Obrázek

Proč si pořídit houpací sítě La Siesta:

  • kvalitní zpracování a přírodní (bio) suroviny – Sítě La Siesta jsou vyráběné bez užití pesticidů, fungicidů, insekticidů z inovovaných přírodních textilií, kterým vládne 100% bio bavlna.
  • ruční výroba podporující udržitelný rozvoj – Převážná část houpacích sítí La Siesta je ručně vyráběná v Kolumbii a Brazílii. Jedním z cílů našeho obchodního partnerství, které klade důraz na sociální i ekologické rozměry produkce, je zabezpečit udržitelný rozvoj pro znevýhodněné dílny drobných podnikatelů v zemích Jižní Ameriky.
  • stylový doplněk zahrad i interiérů Houpací sítě La Siesta v sobě snoubí tradiční řemeslnou zručnost, kvalitní přírodní materiály a prvky moderního designu. Ať už holdujete dekorativnímu stylu nebo jednoduché eleganci, nabídka La Siesty uspokojí i ty nejnáročnější z vás! Krása houpacích sítí nejlépe vynikne v kombinaci s elegantními dřevěnými stojany.

Obrázek

Podívejte se na nabídku houpacích sítí a závěsných křesel La Siesta a vyerte si tu svoji.

Proč si vybrat houpací síť La Siesta?
1 Houpací sítě a sedačky
z Kolumbie
2 Spojení
tradice a inovací
3 Velký výběr
stylů a barev
4 Přírodní i funkční
materiály
5 Férový obchod,
ekologická výroba
6 Certifikace
bezpečnosti a kvality
7 Do interiérů
i zahrad